Ответы и объяснения

2013-04-02T23:25:41+04:00

Вже більше 18 століть існує свято всіх закоханих.
За однією з версій, це свято сходить до Римського свята Lupercalia - фестивалю еротики на честь богині "гарячкової» любові Juno Februata. Всі залишали свої справи, і починалися веселощі. Свято збагачувалося обрядами. Метою свята було знаходження своєї половинки і, як підсумок, після святкування свята створювалася велика кількість сімей.
За іншими відомостями свято Луперкалій, проводився на честь бога Фавна (луперки - одне з його прізвиськ), покровителя стад, який відзначався щорічно 15 лютого. І це було свято достатку. За день до Луперкалій відзначалося свято Римської богині шлюбу, материнства і жінок Юнони і бога Пана. У цей день дівчата писали любовні листи. Листи поміщали у величезну урну, а потім чоловіки тягнули листи. Потім кожен чоловік починав залицятися за тією дівчиною, любовний лист якої він витягнув.

 
 В античній Греції це свято називалося Панург - ритуальні ігрища в честь бога Пана (у римській традиції - Фавн) - покровителя стад, лісів, полів і їх родючості. Пан - веселун і гульвіса, чудово грає на сопілці і вічно переслідує німф своєю любов'ю. Все вищесказане можна вважати язичницьким внеском в традицію Дня Всіх Закоханих.
За деякими відомостями День святого Валентина колись називали "Пташиним весіллям". Раніше вважали, що птахи утворюють шлюбні пари саме в другий тиждень другого місяця року.
Припускають також, що день шанування святого Валентина збігається з давньоримської традицією ворожіння під час новорічних святкувань, оскільки за римським календарем новий рік наступав саме в середині лютого.
Придворний літописець англійського двору Семюель Пепіс в кінці 17 століття зробив запис про те, що 14 лютого закохані можуть обмінюватися сувенірами: рукавичками, кільцями і цукерками. Так і повелося, що подарунок на День Святого Валентина обов'язково повинен включати в себе якісь солодощі у формі серця: торт, цукерки, печиво, тістечка, шоколад.
У Західній Європі день Святого Валентина відзначається з ХII Iвека, в США з 1777 року.


Енциклопедія людей та ідей: День Святого Валентина. День закоханих, Валентинів день - поздоровлення, смс. Святий Валентин