Ответы и объяснения

2013-03-28T08:44:39+00:00

Конвалія – одна з перших весняних квіток. Вона така маленька, скромна, у лісі вона ніби ховається під деревами серед трави. Не одразу її й побачиш. Шукаєш-шукаєш, і несподівано перед очима відкривається галявина, вкрита крихітними білими дзвіночками. Вони такі ніжні, тендітні, а візьмеш їх у руки – і відчуєш казковий аромат. Маленький дзвіночок пахне лісом, весною.

2013-03-28T15:29:59+00:00

   Конвалія звичайна або Конвалія травнева — вид з монотипного роду. Конвалія трав'янистих багаторічних рослин родини Рускусові.

   Назва роду з латини конваллярія майяліс означає: «лілія долин, квітуча в травні».
   Конвалії отруйні. Худоба, наївшись їх, гине. У людини при отруєнні конвалією з'являється нудота, запаморочення, судоми. Як першу допомогу в цьому випадку дають блювотні засоби і промивають шлунок.

   Трав'яниста багаторічна рослина (10-25 см заввишки) з довгим розгалуженим, повзучим кореневищем і пучками коренів. Квітконосне стебло голе, прямостояче, безлисте, оточене при основі трьома-шістьма бурими піхвами. Листки прикореневі, звичайно їх два, зрідка один або три, довгасто-овальні або еліптичні, великі (10-16 см завдовжки, 4-6 см завширшки) . Основа листка клиноподібна, у зовнішнього листка вона переходить у довгу піхву, яка обволікає стебло і черешок внутрішнього листка. Квітка зібрана на верхівці стебла в однобічну 6-10-квіткову китицю. Квітконіжки при основі з коротким плівчастим приквітком. Квітки правильні, з простою округло-дзвоникоподібною, білою, шестизубчастою оцвітиною (до 10 мм у діаметрі). Тичинок шість, маточка одна, стовпчик один, зав'язь верхня. Плід — малонасінна червона ягода. Плоди конвалії поїдаються птахами, і насіння конвалії переносяться в шлунку птахів на далекі відстані.
   Росте конвалія в мішаних і листяних лісах. Тіньовитривала рослина. Цвіте в травні.