Пригадай, які народні та релігійні свята відзначаються навесні і влітку. Напиши про одне з них текст-розповідь 5-7 речень

1

Ответы и объяснения

2013-03-28T03:19:51+04:00

                                                                         Березень - масляна

 Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церквиною традицією, тиждень називається сирним, або сиропусним, - через набір страв, які прийнято годувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

Масляна поділяється на три частини:

- зустріч у понеділок;

- широкий четвер;

- Прощена неділя.

У перший день Масляної традиційно готують холодець зі свинячих ніжок і святкують. Це так звані "ніжкові заговіни". Молодь після вечері збирає кістки й кидає їх у ворота. 

Дуже важливий етап святкування Масляної - частування тещі, яке відбувається в п'ятницю. Саме від Масляної бере свій початок вислів "до тещі на млинці".

Головна страва на Масляну - млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа.

                                                               Літо

1 червня  - Міжнародний день захисту дітей

Це свято запроваджене в листопаді 1949 року. Уперше свято було відзначено в 1950 році. Цей день - ще й день мобілізації світової спільноти для боротьби за захист дітей від загрози війни, за збереження здоров'я дітей, за здійснення їхніх виховання та освіти на демократичних засадах.

Недаремно свято дітей відзначається 1 червня - це перший день веселого літа й шкільних канікул. У цей день відбуваються численні заходи для дітей: народні гуляння, безкоштовні вистави, кумедні конкурси й ігри тощо.