Ответы и объяснения

2013-03-02T20:49:08+00:00

Ще в давнину люди звернули увагу на щорічні перельоти птахів. Це явище в житті природи справді чудово. З настанням осінніх холодів багато хто з птахів, що жили влітку в наших лісах і на полях, зникають. Замість них прилітають інші, яких літом ми не бачили. А навесні зниклі птахи знову з'являються. Де ж вони були і чому повернулися до нас? Хіба ці птахи не могли залишитися в тих місцях, куди відлітали на зиму?
Зникають на зиму одні птиці і з'являються інші не тільки на півночі. На півдні і навіть поблизу екватора птиці здійснюють сезонні перельоти. На півночі птахів змушують відлітати похолодання і нестача їжі, а на півдні - зміна вологих і посушливих сезонів. Птахи, що розмножуються на півночі і в помірному кліматі, проводять на місцях гніздування меншу частину року, а більшу частину витрачають на перельоти і життя на зимівниках. Тим не менш щорічно перелітні птахи повертаються туди, де вони вивелися в минулому році. Якщо навесні птах не повернулася на батьківщину, можна вважати, що вона загинула.
Чим краще птах знаходить свою батьківщину, тим більш імовірно, що вона виживе і виведе потомство. Це зрозуміло: адже будь-яка тварина,. в тому числі і птиця, найбільш пристосоване до тих умов, де воно народилося. Але коли на батьківщині умови життя змінюються - настає похолодання, зникає їжа, птах змушена летіти в більш теплі і рясні їжею місця. Птахи, які вчиняють такі подорожі, називаються перелітними.