Ответы и объяснения

2013-02-17T16:40:11+00:00

АГРАТІНА Георгій Іванович - музикант-цимбаліст. Народився у 1948 році в с. Маршинці Новоселицького району. Заслужений артист України. Працює старшим викладачем консерваторії імені П.І. Чайковського у Києві.

 

АЛЕКСАНДРІ Васіле — класик румунської і молдавської літератури, фольклорист. Народився 21 липня 1921 року в Бакеу. Освіту здобув у 1834-39 роках у Парижі. Біографія і творчість письменника тісно пов'язана з Буковиною. У 1848 році він жив у Чернівці. Саме тоді тут працював над циклом лірики "Дойни" і "Конвалії". В. Александрі - автор історико-патріотичних віршів "Легенди", "Нові легенди". Його перу належать комедії "Йоргу з Садагури", "Кириця в провінції', де автор викриває тогочасний суспільний лад. Писав і історичні драми. Був одним із засновників національного театру. Письменник збирав фольклор, видав фольклорний збірник "Народна поезія". Він цікавився українською усною народною творчістю, зокрема народними думами і піснями. Йому належить прекрасна поетична обробка сюжету української народної пісні "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?" Цей твір став основою балади письменника "Штефан і Дунай".

 

АНДРУЩЕНКО Володимир Петрович - прозаїк, публіцист. Народився 26 липня 1943 року в смт. Ситківцях на Вінниччині в сім'ї колгоспників. Перші оповідання і матеріали були надруковані на сторінках районних газет "Шлях Ілліча" (смт. Брацлав), "Зоря комунізму" (м. Тульчин), вінницьких обласних газет "Ленінське плем'я" та "Вінницька правда". У 1968 році Андрущенко переїздить на Буковину, в м. Новоселицю. Тут майже десяток років очолює редакцію районного радіомовлення. 3 1977 року В. Андрущенко - власний кореспондент обласної газети "Вінниччина". В 1992 і 1994 роках в обласному державному видавництві "Вінниця" вийшли дві книги нарисів та бувальщин В. Андрущенка "Лелеки прилітають на щастя" та "За покликом серця".