Ответы и объяснения

2013-02-14T01:11:03+04:00

В монолозі йдеться, я думаю, про життя і смерть. “Бути чи не бути” для Гамлета — це жити чи ні. Жити таким життям, яким живуть у Данії, він не може і не хоче. Це для нього духовна смерть. Тому більш чесним він вважає смерть фізичну, яка є формою протесту проти брехливих законів світу. Я вважаю, “бути” — значить вести боротьбу тут, на землі, щоб не терпіти “гніт можновладця, гордія зневагу, властей сваволю”, а “не бути” — це відмовитись від боротьби, “скоритись долі, і біль від гострих стріл її терпіти”.
Учень. Гамлет вибирає “бути”, що означає взяти на себе відповідальність за світове зло, за всі недосконалості і страждання людей на землі. Гостро відчуваючи свою самотність, усвідомлюючи своє безсилля, він все ж таки кидається в бій і гине, як борець, заповідаючи нам зразок поведінки людини.

Отже, дивлячись на Гамлета, ми повинні боротися зі злом, в якому б вигляді воно не було.
Вчитель. Так, Господь дає волю людині, і вона вибирає свій шлях на землі. У Біблії, глава 1:27, говориться: “Се даю тобі життя і смерть. Вибирай, що хочеш”. Я думаю, що кожен з вас обере собі життя, щоб своїми ділами тут, на землі, заслужити Вічність у Бога і вдячність нащадків.