Ответы и объяснения

2013-02-12T19:43:07+04:00

Напевно, жодне ім'я міфічного героя не мало такої популярності, як ім'я титана Прометея. Мені здається, що це сталося тому, що не було в міфології героя, який так багато зробив для людей. Він пожалів нещасних смертних, які жили що має потребу життям ще за часів титану Крону і повинні були загинути від гніву громовержця Зевса. Прометей розумів, що не може захистити людей, заховавши їх в печери або в ліси. Ніхто і ніде не міг сховатися від всюдисущого ока богів. Людство було приречене на загибель і врятувати його могло лише розуміння того, що відбувається в природі. Розум, знання законів природи, уміння пристосовуватися до положення і протистояти йому, ремесла робили людей сильними, відважними. За міфом Прометей підштовхнув людей до занять мистецтвом, ремеслами, до того, щоб вони навчилися мріяти і вірити в майбутнє. Озброєні знаннями і уміннями, люди більше не приходили в жах богів і, продовжуючи поважати їх силу, мали велику надію на себе.

Прометей був безсмертний, а тому цілі віки зносив важкі муки, на які його прирік Зевс. Йому досить було підкорятися громовержцеві, попросити вибачення за досконале, і Зевс з радістю прийняв би титана на Олімп. Але Зевс хотів дізнатися від Прометея про свою долю, адже титан сказав, що настане час - і син земної жінки зніме верховного бога з трону. Як же хотілося громовержцеві взнати ім'я героя, щоб ще в колисці знищити його.

І Прометей мужньо зніс усі знущання, не підкорявся злій волі тирана. Міфічний образ Прометея став для людства уособленням сили, мужності, самопожертвування заради інших. Бога були розвінчані, в них перестали вірити, а Прометей назавжди залишився прикладом в житті. Прометеями стали називати людей, які жертвували життям заради інших, залишалися вірними своєму слову.