Поясніть як здійснюється взаємозвязок нервової і гуморальної регуляцій

1

Ответы и объяснения

2013-01-26T19:45:50+04:00

Гуморальна регуляція функцій організму - найдавніша форма хімічної взаємодії клітин організму, здійснювана продуктами їх обміну речовин, які розносяться кров'ю по всьому тілу і роблять вплив на діяльність інших клітин, тканин і органів. Гуморальна зв'язок характеризується відсутністю точного «адресата», так як дія хімічних подразників, які циркулюють в крові, адресоване всім клітинам організму.

Нервова регуляція функцій організму - історично більш молода, пізніше виникла в ході еволюції живих істот, є і більш досконалої, тому що взаємодія клітин через нервову систему - рефлекторним шляхом - здійснюється в сотні разів швидше, ніж гуморально-хімічної а нервові імпульси завжди мають точну спрямованість до певних клітин, тонко регулюючи стан і діяльність «адресата».

Нервова і гуморальна регуляція функцій організму взаємопов'язані. На функціональний стан нервової системи впливають активні хімічні речовини, які циркулюють в крові, наприклад гормони (від греч. «Горман» - спонукати). Але утворення гормонів залозами внутрішньої секреції і виділення їх в кров здійснюється під контролюючим впливом нервової системи. У зв'язку з цим слід говорити про єдиному механізмі нервово-гуморальної регуляції функцій організму.