Ответы и объяснения

2012-12-22T21:54:02+04:00

"My best friend"

I have many friends and acquaintances. But myy friend among them is the best friend. We live with him in the same court, and learn to one class. Unfortunately, we shared the same desk with my friend is sitting on. Teachers do not allow that to us, lest we not distract each other in class.

In my friend's dark hair, gray eyes. It is slightly lower than the growth and Leaner carcases me, although we had peers. But my friend has strong hands and, in general, does not complain on the strength and shape.

We are friends with him, befriends many rokyv. Together we play football and basketball. Cycling on the river and even IPB there. Also my friend comes to me playing computer games because computer at his home there. Here Our tastes differ. Myy boyfriend loves to play virtual racing and I like games-trip. But it does not hinder our friendship.

Wine and good gay guy, lively and cheerful. He may at any time improve the people around him cheer his smile or a joke. My friend also likes to tell jokes and funny stories.

 My friend is a good friend, not only in games but also in trouble. In this work a real friend I decided to write it about my friend, and not someone else. After all, this guy always helps me not only when I ask. Often my friend he sees that I myself can not cope with anything. Then he rushes to help or give useful advice. ПЕРЕКЛАД:

“Мій найкращий друг”

Я маю багато друзів та приятелів. Але мий друг серед них є найкращим другом. Ми живемо з ним в одному дворі та навчаємося в одному класі. На жаль, за однією партою ми з моїм другом не сидимо. Вчителі не дозволяють нам цього, щоб ми не не відволікали один одного на уроках.

У мого друга темне волосся, сірі очі. Він дещо нижчий від мене зростом та худіший, хоча ми з ним однолітки. Проте мій друг має міцні руки та, взагалі, не скаржиться на силу та на спортивну форму.

Ми дружимо з ним дружемо багато рокив . Разом ми граємо у футбол та баскетбол. Їздимо на велосипедах на річку та навіть рибалимо там. Також мій друг приходить до мене грати в комп'ютерні ігри, тому що у нього вдома комп'ютера немає. Тут наши смаки різняться. Мий друг любить грати у віртуальні гонки, а мені до вподоби ігри-мандрівки. Але це не стає на заваді нашій дружбі.

Вин добрий та веселий хлопець, жвавий та бадьорий. Він будь-коли може поліпшити оточуючим його людям настрій своєю посмішкою чи жартами. Мій друг також любить розповідати анекдоти та смішні історії.

Мій друг залишається добрим другом не лише в іграх, але й у біді. Через це твір про справжнього друга я вирішив написати саме про мого друга , а не про когось іншого. Адже саме цей хлопець завжди допомагає мені, і не тільки тоді, коли я прошу. Часто мій друг сам бачить, що я сам не можу впоратися з чимось. Тоді він сам спішить допомогти або дати корисну пораду.