1)У людини карі очі. Скільки і які генотипи можуть бути в людини з таким фенотипом: а) один генотип АА; б) три генотипи АА, Аа, аа; в) два генотипи АА і Аа; г) один генотип аа.

2) До відхилення від розщеплення за фенотипом 3:1 у гібридів F_2 при моногібридному схрещуванні призводять: а) наявність летальних алелів; б) кодомінування; в) проміжне успадкування; г) незалежне комбінування алелів.

7) У гороху посівного жовте забарвлення насіння домінує над зеленим. Визначте генотипи батьківських форм, якщо в потомстві отримали 50% рослин із жовтим і 50% із зеленим кольором насіння. З гібридного насіння вирощено: 118 рослин із зеленим та 363 - з жовтим кольором насіння. Скільки рослин серед усіх F_2 є гетерозиготами?

8) Жінка з карими очима й світлим волоссям вийшла заміж за чоловіка, який має блакитні очі й темне волосся. Віодомо, що в батьків дружини світле волосся, але в батька очі карі, а в матері -блакитні. У батьків чоловіка очі блакитні, але в матері волосся світле, а в батька - темне. Визначте генотипи всіх згаданих осіб. Який фенотип можуть мати діти від цього шлюбу?

1

Ответы и объяснения

2012-12-03T18:15:50+04:00

1) В

2) Г

7) А - алель гена жовтого забарвлення насіння

а - алель гена зеленого забарвлення насіння

 

Р   Аа  х  аа

G  A  a     a

F1   Aa      aa

За фенотипом - 1:1

За генотипом - 1Аа:1аа

 

За фенотипоп спостерігаємо розщеплення 3:1 (в другій чатсині задачі). Таке розщеплення характерне для моногібридного схрещування двох гетерозигот, які дають чотирьох різних потомків, з яких двоє є гетерозиготами. (118+363)/2=240,5

В-дь: Аа, аа;  240,5.

 

8) А - алель гена карих очей

а - алель гена блакитних очей

В - алель гена темного волосся

b - алель гена світлого волосся

 

P   Aabb    x     aaBb

G    Ab               aB

      ab                ab

F1   AaBb Aabb aaBb aabb

За фенотипом - 1темне волосся, краі очі : 1 темне волоося блакитні очі : 1 світле волосся карі очі : 1 світле волосся блакитні очі

За генотипом - 1AaBb : 1Aabb : 1aaBb : 1aabb