Допоможіть з запитаннями по твіру "Пригоди Олівера Твіста" Чарльз Діккенс

1.Як склалася доля Олівера Твіста?Чи насправді автор винагороджує його за терпіння та сили духу?

2.Характеристика містера Бамбла.

3.Чого на вашу думку можна навчитися у Олівера Твіста?

1

Ответы и объяснения

2012-12-01T02:25:14+04:00

1) Доля Олівера Твіста насичена пригодами і незгодами. Олівер - сирота, він дивом вижив і одразу ж потрапив на ферму місс Ман, а згодом до робітного дому, де умови життя були дуже скрутними. За "провину" його віддали на навчання до трунаря, від якого Олівер втік через знущання Ноя. Крокуючи до міста він зустрів хлопчика - розбійника, який втягнув його до притону Ферджина. Незабаром Олівера звинуватили в спробі вкраси хустку в поважного джентельмена. Але його виправдали і допомогли. Його благодійник піклувався про нього, але злочинці викрали його. Незабаром, він примусова допомагає скоїти крадіжку, під час якої отримує рану. Згодом, завойовує любов місс та місіс Мейлі. З допомогою яких встановлює справедливість.
Автор винагородив його за терпіння, бо в кінці твору він отримє друзів, люблячу його тітку, та стає спадкоємцем свого батька.
2) Містер Бамбл - жорстокий, черствий, корисливий чоловік. Він не любив Олівера. Той здавався йому вмістилищем всіх земних пороків. Людиною він був малоприємною і несимпатичною. Був надто пихатим, але шлюб підрізав крила його гордості і пихатості. Після одруження перетворюється з "володаря власного життя" і "жорстокого і справедливого" бідла на чоловіка "під каблуком".
3)Особливість Олівера Твіста полягає в тому, що попри всі перепетії життя і скрутні хвилини він залишився чистим і добрим хлопчиком. На нього не вплинули ні жорстокість людей, які його оточували, ні знущанння, ні вплив грабіжників, ні життєві умови. Він залишився чистим наче янгол. Ми повинні вчитись у Олівера цьому не тліючому вогнику, який горів в його душі і вивів його з темряви в світло.