Ответы и объяснения

Лучший Ответ!
2012-11-29T02:33:14+04:00

Правда чи дружба? Відносне питання... Що краще скривдити чи засмутити друга і сказати йому гірку правду або збрехати заради дружби? Особисто я не вважаю, що правда краща за дружбу, однак так само не берусь стверджувати протилежне. Скрізь є плюси і мінуси, бо це життя, а вжитті немає нічого абсолютного.

Якщо ви дізнаєтеся, що ваш друг тяжко хворий і жити йому лишилося лічені дні, невже ви в цьому випадку скажете йому: «Ти скоро помреш, це сумно, але я кажу правду». Звісно, що ні. А от брехати, рятуючи (в прямому чи переносному значенні цього слова) друга доводилося майже всім. І той, хто каже, що справжній друг не попросить збрехати заради нього кривить душею. Бо в дружбі буває всяке. Як кажуть – не зарікайся. Добре, якщо в тебе є людина, яка піде заради тебе на все, принаймні, на багато чого. Добре коли є така людина, задля якої ти готовий на щось.

Але і брехня одна від іншої різниться. Є брехня заради спасіння, є брехня заради брехні. Є брехня, щоб нашкодити. І ці три види неправди не можна ставити в один ряд. Деяким людям просто необхідно щось говорити, а чи брехня це буде, чи правда – їм однаково. І особисто я вважаю брехню в такому випадку найгіршою. Оскільки вона безглузда, нісенітна і не має сенсу. А людина розумна (звісно, якщо вона тішить себе тим, що вона саме така) завжди має дбати про те, що вона говорить, що вона робить і що думає.

Правда чи дружба… Їжа чи дихання…  Потрібно все, але всього потрібно в міру.

 

Вибачай, якщо щось не так. Але у творі роздумі можна і погоджуватися з думкою, і ні. Принаймні не скачано.))