Бесплатная помощь
с домашним заданием!

80% вопросов получают ответ в течение 10 минут

Задать вопрос

Скачать на телефон

Android iOS

Задание

следить

Ответы и объяснения

                                                  "Інфанта"

Вірш "Інфанта" виразно виявляє вплив на Вороного тенденцій французького та російського символізму. Уже перший рядок наголошує на формі сну - переконує читача в авторському намірі уникнути конкретики значення, вималювати абстрактно-умовний характер, створити узагальнено ідеалізований образ вічної краси. 

 Велична голуба барва - символ безмежності простору - домінує в кольровій гамі вірша і увіразнює силует інфанти, здатної своєю появою викликати в серці ліричного героя чуття побожної хвали.

  Сповнена цікавих неологізмів(промінострунними, мрійнотканному, вогнелунними, яснозоряно), наповнена новими лексичними значеннями(дзвінкою чорною сильветою), порівняннями(вуалею стелився), метафоричними епітетами(попелястий жаль), які разом витворюють блискучий взірець модерністської поезії. 

  Під текстом Вороний залишив напис: "Накидано 1907р. Викінчено 1922р." Ця авторська заувага пояснює особливість останнього катрена, в стуктурі якого відчувається певний дисонанс: два перші рядки - образ героя, сповнений бодлерівської символіки, два наступних - образ Революції, що випливає над ліричним героєм у червоній заграві. 

  Твір виявляє майстерність версифікації Вороного - поета: чотирядкова строфа з перехресним римуванням, чергування дактилічної і чоловічої рим, розмір - 4- стопний ямб з пірихиєм, інтимна лірика.

 

 

 

                                      "Блакитна Панна"

 

 Весняні настрої - ще одна царина пейзажної лірики Вороного. Поет умів передавати динаміку змін у природі, неспокій весняного буяння. У цьому сенсі показовим є його вірш  "Блакитна Панна". Дослідники вважають, що оця "музичність" була першоосновою музики, яка згодом лунала у молодого П.Тичини.

  Блакитна Панна - символ весни, котрій виспівують осанну. У кольоровій гамі поезії переважає відчуття голубого - прозорі шати, блавати(волошки). Однак він не акцентує увагу на зорових образах, його цікавить не так колір, як звучання. Митець досягає посилення звукового враження повторами слів зі смисловим наголосом на кореневому голосному "а" та закінчення - "на".

   Музичніст є невідємною складовою поетики Ворного. Вона досягається не лише багатством внутрішніх рим, алітерацій та асоннансів, що так виразно відчуваються у творі. Навіть зорові образ цього вірша вирують у своєрідному танці звуків, динаміці ритму і рими, характерних для дзвінокоголосої весни:"В'ються хмелем арабески,\ Миготять камеї, фрески.\ ...

  Мотив: уславлення приходу весни. "Блакитна Панна" - єдність природи і мистецтва.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Аватар пользователя rolli Rolli Спасибо (21) Оценка: 4, Голосов: 21
нарушение!

Добавить комментарий

Не нашли то, что искали?

Задать вопрос