Бесплатная помощь
с домашним заданием!

80% вопросов получают ответ в течение 10 минут

Задать вопрос

Скачать на телефон

Задание

следить

Чому потрібно оберігати мурашок?

Чому  потрібно  оберігати  мурашок?

отметить нарушение!

Хотите больше информации? Спросите!

Спросите Yulia2003 больше о вопросе...

Ответы и объяснения

За своїм суспільним устроєм мурахи – найбільш близькі до людини істоти на Землі. Кожне нове відкриття в мірмекологіі (науці про мурашок) лише підтверджує це.
Мурашки майже всеїдні і нападають на будь-яку здобич, з якою можуть впоратися, не пропускають вони і мертвими комахами.
У світі майже стільки ж видів мурах (8800), скільки видів птахів (9000).
Мурахи ніколи не сплять!
Мураха може підняти вантаж приблизно в 100 разів важче власної ваги.
Хітиновий покрив мурах-листорізів дуже міцний. Затиснуті кілограмовою гирею між двох стекол, вони нерухомі, як мертві. Але варто прибрати вантаж, і комахи як ні в чому не бувало відправляються у своїх справах.
Деякі види мурашок можуть пролежати під водою до чотирьох діб, а потім, витягнуті звідти на сухе тепле місце, незабаром оживають і ведуть себе далі як ні в чому не бувало.
В Африці та Америці існують так звані войовничі мурахи, які вбивають все, що трапляється на їхньому шляху, і від яких рятуються втечею навіть леви.
Комаха з найбільшим мозком по відношенню до тіла – мураха.
У мурашнику діє своя система покарань. Наприклад, якщо здоровий мураха-фуражер (займається пошуком їжі) кілька разів поспіль повертається в мурашник ні з чим, його «стратять» – вбивають і самого пускають на фураж. Цікаво, що зовсім по-іншому поступають мурахи з тими, хто втратив працездатність внаслідок каліцтва. Їх годують до тих пір, поки ті здатні просити їжу, тобто постукувати вусиками по певних ділянках голови здорового мурахи.
Мурашки – активні хижаки, але разом з тим вони тримають і «домашню худобу». У його ролі виступає попелиця, причому поїдають мурашки не тільки її саму, а й її виділення. Це не є формою паразитизму, оскільки без мурашиної турботи попелиця гине набагато раніше від інших хижаків. Мурахи пасуть попелиць на рослинах, оберігають їх. І на першу вимогу попелиця виділяє їм надлишки нектару. Щоб «видоїти» попелицю, мураха лоскоче вусиками її черевце.
Мурахи мають дуже гострий нюх (через їхні антени) і здатність випромінювати феромони. Ці феромони можуть використовуватися, для того щоб ідентифікувати колонію (кожна колонія має свій власний аромат).
Мурахи ведуть себе по-різному в групах різної щільності, причому у великих колективах ці комахи стають більш агресивними.
Мурахи їдять насіння різних трав. Але перед цим вони збирають їх у спеціальні сховища і в міру потреби перетирають на борошно і згодовують личинкам. А коли після дощу сховище намокає, вони виносять насіння на просушування!
Мурахи деяких видів створюють у своїх мурашниках «грибні плантації» – перед цим вони готують спеціальний грунт, а потім постійно його оновлюють, а якщо сім’ї потрібно перейти на новий мурашник, то матка переносить культуру гриба на нове місце.
Після зими мурахи, щоб зігріти свій мурашник, починають вилазити з нього і приймати сонячні ванни. Потім вони повертаються назад в мурашник, приносячи на собі тепло.
Щелепи одного з видів мурах (Odontomachus bauri), здатні рухатися разюче швидко – вони закриваються зі швидкістю 35-64 м / сек, тобто приблизно в 2300 разів швидше, ніж миготіння людського ока. Це найшвидший рух, зареєстрований у світі тварин.
Мурахи використовують щелепи не лише для полювання. Найдивовижніше, що вони можуть застосовувати цей орган, рятуючись від хижаків. При цьому їхні щелепи працюють, подібно авіаційному кріслу-катапульти: мураха «вистрілює» їх у землю і миттєво відлітає від ворога на відстань більше 8 см по вертикалі і майже 40 см по горізонталі. В людському масштабі показники мурашки відповідають стрибку у висоту на 13 м , а в довжину – на 40 м.
Не всі мурахи настільки працелюбні, як це прийнято вважати. Спостереження показали, що 80% мурах займаються суспільно корисною працею – чистять житло, збирають корм; зате інші – б’ють байдики. Ситуація не змінилася навіть після того, як учені прибрали частину «працюючих» мурашок. У тих «трудяг», що залишились, діяльність закипіла з подвоєною силою, а нероби так і залишилися не при справах. Можливим поясненням такої дивної поведінки останніх може служити або їх похилий вік, або патологічна лінь.
Дослідження показали, в чому секрет майстерного орієнтування на місцевості мурах. Раніше вважалося, що мурашки знаходять дорогу додому завдяки особливим ферментам. У ході дослідів, проведених над комахами, було доведено, що насправді мурахи … рахують та відстежують свої кроки! На тілі мурашки є особливий «крокомір», який і відміряє відстань до мети.
«Мурашина кислота» володіє прекрасними болезаспокійливими, протизапальними, зігріваючими і проникаючими тонізуючими властивостями і використовується для лікування таких захворювань, як: артрит, артроз, остеохондроз, ревматизм, варикозне розширення вен, відкладення солей, подагра і пр.

Аватар пользователя Oleksa Oleksa Спасибо (8) Оценка: 4, Голосов: 8
отметить нарушение!

Комментарии

Введите Ваш комментарий к этому ответу здесь...

Не нашли то, что искали?

Задать вопрос