Бесплатная помощь
с домашним заданием!

80% вопросов получают ответ в течение 10 минут

Задать вопрос

Скачать на телефон

Android iOS

Задание

следить

Ответы и объяснения

Велику роль в «Лісовій пісні» зіграє природа. Ліс «реагує» на всі переживання Мавки, на її душевний стан. Мавці добре, і ліс прокидається, на деревах розпускаються бруньки; Мавці важко від розлуки з Лукашем, і «... все покривається протяжним сумним вовчим виттям ... безлистий ліс ледве видніється навпаки попелястого неба чорною пустелею, а далі по галявині сіється розпатланий морок».

Ліс, з одного боку, - всеперемагаючий природний початок, і ліс, - лагідний беззахисний світ, який немов кричить: «Захисти мене, не чіпай мене! Збережи мене! »У творі ліс - це джерело творчості, краси. Не даремно дядько Лев так старанно береже старого дуба-велетня, навіть відмовляється його продати купцям. За повагу до природи, доброту, щирість його любить Мавка, поважає Лісовик:
Це ж дядько Лев сидітиме в тій хатині, а він нам приятель ... Люблю старого. Навіть якщо б не він, давно б уже не стало сього дуба. Лісові мешканці по-різному ставляться до людей. Русалка їх просто ненавидить:
... Ой, ті люди
з-під дахів солом'яних!
Я їх не зношені.
Я їх топлю ...

Лісовик же, хоч і не має такої неприязні, знає, що серед людей бувають і гарні, але все ж таки попереджає Мавку:
... Проходь повз людський стежки, дитина, так як там не ходить воля, - там печаль тягар свій носить. Пом'яни, донька: раз тільки ступиш - і пропала воля!

Та Мавка його не слухає, вона зачарована грою Лукаша. Вона вірить, що всі люди такі ж гарні, добрі, відкриті, ласкаві, як Лукаш. Лукаш теж закохується в Мавку, але цієї любові не судилося бути щасливим, бо Мавка - лісова дівчина, а Лукаш - людина. Дядько Лев високо цінує природу, поважає її, як Мавка. Він навіть померти хоче у лісі під старим дубом:
? ... Як буду вмирати, то прийду, як звір, до лісу, - отут під дубом хай і поховають ...

У цьому творі Леся Українка говорить про те, що людина і природа - це єдине ціле, що людина повинна дбати про навколишній світ. Сьогодні, коли відроджується наша культура, духовність, нашу мову, «Лісова пісня» потрібна читачеві. Вона нескінченна, як безмежна природа, поезія і краса.

Аватар пользователя mirinka27071999 Mirinka27071999 Спасибо (16) Оценка: 4, Голосов: 8
нарушение!

Добавить комментарий

Не нашли то, что искали?

Задать вопрос